ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14655057
*
nr 1465 5057
Spegel
102x62cm
Utrop:
600 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 maj 2022
kl 21:05:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/4 15:33:10
1
100 kr
29/4 08:30:46
2
500 kr
1/5 12:59:10
3
200 kr
1/5 12:59:10
2
250 kr (Budbetjänt)
2/5 20:55:20
4
500 kr
2/5 20:55:20
2
500 kr (Budbetjänt)
2/5 20:55:48
4
700 kr
2/5 21:00:29
2
Vinnande bud
2/5 21:01:10
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1465 5057
Spegel
102x62cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 maj 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/4 15:33:10 | 1 | 100 kr |
29/4 08:30:46 | 2 | 500 kr |
1/5 12:59:10 | 3 | 200 kr |
1/5 12:59:10 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
2/5 20:55:20 | 4 | 500 kr |
2/5 20:55:20 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
2/5 20:55:48 | 4 | 700 kr |
2/5 21:00:29 | 2 | Vinnande bud |
2/5 21:01:10 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27